Klienci bywają czasem zaskoczeni dodatkowymi kosztami. Staramy się każdego uprzedzić o najważniejszych punktach regulaminu, niestety, podekscytowana podróżą, niechęć do zapoznania się z warunkami umowy czy regulaminem, presja czasu i chęć jak najszybszego uporania się z formalnościami w biurze powodują, że człowiek nie zawsze przyswoi sobie to, o czym my mówimy. Najważniejsza jest dobra komunikacja, bez rzetelnej informacji nie ma korzystnej i owocnej współpracy. Dlatego też postanowiliśmy zamieścić ten wpis. Może zainteresuje klienta, przeglądającego naszą stronę.

Po pierwsze, dokonaj rezerwacji. To już nie chodzi o dodatkowe koszty. Planujesz podróż, więc doskonale znasz nie tylko terminy, ale nawet godziny, w jakich możesz znaleźć się w Zgorzelcu lub na pobliskim lotnisku, lub w okolicznych miastach. Skoro tak, skorzystaj z formularza kontaktowego lub telefonu i zarezerwuj sobie auto, na jakim ci zależy na określony czas. Nam również ułatwia to planowanie i taką zwykłą, gospodarkę dostępnymi autami. Yobraź sobie, że minutę przed tobą z wypożyczalni wyjechał samochód, który miałeś upatrzony…

Zgłaszaj nam potrzeby związane z dodatkowym wyposażeniem auta. Jeśli potrzebujesz fotelika dla dziecka, bagażnika zewnętrznego czy uchwytu na rower, zdecydowanie zaoszczędzisz duzo czasu, zgłaszając tę potzrebę już podczas rezerwacji samochodu.Możzesz się tu liczyć z niewielką dopłatą, w zależnościod tego, co ma się znaleźć na dodatkowym wyposażeniu. Zarezerwowany pojazd będzie na ciebie czekał, zatankowany i gotowy do przygody.

Właśnie, zatankowany. To druga rzecz. Dajemy ci samochód zatankowany do pełna. Taki powinieneś zwrócić. Oczywiście to nie jest sprawa życia i śmierci, więc auto na rezerwie też przyjmiemy, ale … zostaniesz obciążony dodatkowymi kosztami paliwa. Wypożyczając samochód nie dostajesz w “prezencie” paliwa na określony w umowie limit kilometrów. Paliwo, opłaty parkingowe czy mandaty są, niestety moim kosztem. Lepiej więc nie łam przepisów, płać za parkingi i nie przegap ostatniej przed wypożyczalnią stacji benzynowej.

Limit kilometrów to limit kilometrów. Wypożyczając auto umawiamy się z tobą na czas, przez jaki będziesz korzystał z samochodu oraz na limit kilometrów, jaki w ramach zawartej z nami umowy możesz przejechać. Przekroczenie limitu wiąże się z poniesieniem przez ciebie dodatkowych kosztów, które związane są eksploatacją pojazdu. Mówiąc prosto, nasze auta to auta pracujące, muszą przepracować określony czas i określoną liczbę kilometrów, aby przyniosły zysk. Nie możemy pozwolić sobie na to, by “fruwały” miesiącami bez limitu, bo po dwóch latach nie będą już mogły być eksploatowane. Oczywiście, można nam zarzucić brak zaufania, jednak … jedna osoba nigdy nie nadużyje zaufania i będzie korzystała z auta rozsądnie, a druga… “hulaj dusza… piekła nie ma….” , zaszaleje. Na szczęście, limity kilometrów naszych aut ustawiane są bardzo rozsądnie i najczęściej są wystarczające dla potrzeb klienta.

Pamiętaj również, że prawo do prowadzenia pojazdu z naszej wypożyczalni ma tylko osoba wynajmująca samochód. W razie kolizji, kiedy okaże się, że prowadził ktoś inny, mogą być kłopoty z uzyskaniem odszkodowania. Aby zaoszczędzić kłopotów sobie i tobie, proponujemy, abyś zawarł po prostu umowę, w której wyszczególniony będzie również drugi kierowca. Czyli, jeśli jedziesz na urlop z żoną, która ma prowadzić z tobą na zmianę, to umowę możecie zawrzeć obydwoje. Po prostu pytaj, kto pyta nie błądzi i nie łamie regulaminu, a my też dużo podróżujemy i też jesteśmy ludźmi. Umiemy rozmawiać.

My, ze swojej strony staramy się, by klient był zadowolony z naszej wypożyczalni, by chciał do nas wracać. Dlatego rozmawiając dopytuje o twoje potrzeby nie ze wścibstwa, ale po to, aby nic nas i ciebie nie zaskoczyło podczas podpisywania umowy czy zwrotu auta.

Share